• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Letní tábor MOP Draci - PIRÁTI

DSC 0050

Letos jsme se již po osmé vydali do lůna přírody, abychom společně absolvovali další letní tábor. Tentokrát jsme si zvolili téma PIRÁTI.
Ještě před táborem přišel dětem zatykač, který jim velel dostavit se 22. 7. na určité místo a nechat se odvézt do královského žaláře. Důvodem bylo podezření z napomáhání pirátům.
První dva dny se tedy nesly ve znamení galejí. Z nich byly děti posléze osvobozeny, výměnou za příslib pomoci královně Anně. Královským výnosem se tak z dětí staly korzáři. Dvě, právě vzniknuvší korzárské skupiny (Násosci a Růžové Pusinky), pak spolu po nějaký čas soupeřily v plnění úkolů pro samotnou královnu a vlast.
Aby to nebylo tak jednoduché komodoři zprostředkovávající informace mezi korzáry a královnou (=vedoucí) se ukázali být bývalými členy posádky obávaného piráta, Edwarda Teache – Černovouse. Vzhledem k faktu, že v současné době se plaví pod vlajkou koruny a jsou tím pádem všem na očích, není možné, aby splnili slib, který svému kapitánu dali. Slib se týkal vypátrání pokladu Jima Saduka. Poté, co korzáři více či méně ochotně přislíbili pomoc při pátrání, nalezení a vyzvednutí zmíněného pokladu, veškerá činnost se upnula tímto směrem.
Do tábora bylo přizváno médium, které bylo schopno komunikovat s mrtvým strážcem pokladu a předávat nám od něj zprávy. Ve výsledku to znamenalo, že jsme se dověděli, že poklad skutečně existuje a je pomocí klíče uzamčen v jakési truhle.
DSC00079Pátrání po klíči nebylo nikterak jednoduché protože ten správný, truhlu odemykající, byl Sadukem ukryt mezi mnoho jiných, falešných. Ty pak byly rozmístěny po několika ostrovech i pevninách. Jiné z nich byly svěřeny do opatrování konkrétním osobám (knihovník, barmanka, šaman, kapitáni lodí…) a dědili se z generace na generaci. Aby bylo zajištěno, že se k truhle dostanou pouze ti, kteří prokáží náležité schopnosti a znalosti, získání každého klíče bylo spojené s úkolem, úsilím či námahou. Zkrátka, nebylo to lehké.
V samotném závěru tábora klíčů v obou skupinách přibývalo, ale po mapě k pokladu či náznaku, kde jej hledat, nebylo ani památky. Nezbývalo nic jiného, než se pokusit vyvolat ducha samotného Saduka a požádat jej o pomoc.
Seance proběhla v dusné atmosféře blížící se bouřky a nastalého úplňku. Skrze médium dostaly korzárské skupiny veršovanou zprávu o úložišti pokladu. Jako mávnutím kouzelného proutku se vyčasilo a na cestu za pokladem děti vyráželi do měsícem ozářené krajiny. K jejich velkému překvapení se jim podařilo vykopat truhlu opatřenou dvěma zámky. Ještě větší náhoda byla, že každá korzárská skupina vlastnila právě jeden správný klíč. Největší rozruch však nastal tehdy, když se truhla otevřela. Uvnitř nebyl poklad, ale mapa k němu. Děti neotálely a v mžiku se vydaly k místu opatřenému křížkem. Zde, za svitu měsíce a loučí, se konečně svého pokladu dočkaly.

Sluší se ještě zmínit, že po celou dobu tábora, nehledě na to, pro koho zrovna korzáři plnily úkoly …..BUFLETy

Fotogalerii z tábora naleznete ZDE!

Aktualizováno Pondělí, 17 Září 2012 22:06  

Jak jste spokojeni s nabídkou bio produktů ve vašem okolí?