• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Knihovna a videotéka

knihovna1Centrum ekologické výchovy Zvoneček provozuje rozsáhlou knihovnu a videotéku. Naše knihovna Vám může posloužit jako významný informační zdroj kde naleznete nejen informace o přírodě a životním prostředí. Knihovna  současnosti obsahuje přes kniha2500 různých publikací.

Najdete zde vysoce odborné knihy z oboru obecné či systematické biologie, ekologie, ochrany přírody a životního prostředí. Jmenovat můžeme např. Osmidílnou Květenu ČR, Begonovu Ekologii, Ukazatelé změn biodiverzity, Krajinná ekologie apod. Tyto knihy ocení nejspíše odborníci či studenti.

Velké množství knih bychom mohli zařadit do kategorie populárně-naučné. Z této skupiny bych zmínil Fantastický neviditelný svět plný nádherných mikroskopických snímků, Země krásná neznámá – některé fotografie jste mohli na podzim shlédnout při výstavě na pražské Kampě, Rodinnou encyklopedii medicíny  a zdraví atd.

Čtenář si může vybrat z řady knížek, které podrobně představují naši republiku – zmínit mohu např. Poslední ráje Čech, Moravy a Slovenska, edici Chráněná území ČR, knihy Jana Čáky (Zmizelá Vltava nebo Putování po Brdech), úžasné knihy M. Nevrlého (Kniha o Jizerských horách, Nejkrásnější sbírka a další) i úplné novinky – B. Ludvík (Zpět k pramenům), Rubín (Přírodní klenoty České republiky).

knihyLidé, kteří rádi hloubají a přemýšlejí o souvislostech, si také určitě přijdou na své – v knihovně máme např. řadu knih lékaře Fr. Koukolíka, velkého popularizátora vědy, dále sociologa J. Kellera (např. Až na dno blahobytu), Erazima Koháka (např. P.S.: Psové), Al Gorovu Zemi na misce vah, Frommovu Mít nebo být, Krajiny vnitřní a vnější nebo Tsunami jsou stále s námi (a není to jen o tsunami) V.Cílka.

Nezapomínáme samozřejmě na knihy beletristické, z nichž velká část je určena dětem. Máme mnoho knih od „klasiků“ – Verne, Štorch, May, Foglar, London, Seton, Durrell, Zikmund a Hanzelka i knížky dobrodružné – z divokého západu, dalekého severu i fantastického světa Hobitů či Harryho Pottera.

Rádi Vás v našich prostorách přivítáme – dveře jsou pro vás otevřeny v době otevíracích hodin CEV Zvoneček. Kdybyste náhodou nevěděli, kde naše ekocentrum sídlí, tak drobná rada - zamiřte do horní budovy vranské mateřské školky, obejděte ji zezadu a budete na místě. Těšíme se na Vás.

 čtenář3

Seznam knih naleznete ZDE! (.xls)

Výpůjční řád pro veřejnost naleznete ZDE! (.pdf)

 

 

Aktualizováno Pondělí, 29 Duben 2013 20:33  

Jak jste spokojeni s nabídkou bio produktů ve vašem okolí?