• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Čaj

Černé čaje - sypané

Bio Darjeeling TGFOP

Bio Darjeling2Černý fermentovaný čaj nejvyšší jakosti ze severoindické oblasti Darjeeling.

Darjeeling je považován za oblast, kde se pěstuje asi nejkvalitnější čaj světa. Tento čaj pochází z čajové plantáže Dooteriah. Družstva z organizace EMA zde pěstují čaj ve výškách 1000-1700 metrů nad mořem. V čajové zahradě Dooteriah se udržuje tradice pěstování čaje již 150 let. Celá výroba čaje, od sběru čerstvých lístků, přes sušení a třídění, až po balení černého nebo zeleného čaje, probíhá zde. Od roku 1994 se v čajové zahradě Dooteriah pěstuje dle zásad ekologického zemědělství. Čaj je obchodován v rámci Fair Trade. Fair Trade zajišťuje důstojné životní podmínky, cenovou garanci, předfinancování produkce, příplatky na rozvojové projekty, dlouhodobou spolupráci, příplatky za produkci v biokvalitě a přísné kvalitativní kontroly zajištující excelentní kvalitu.

Hmotnost: 100g
Cena: 109,- Kč


Kilimanjaro sypaný

kilimanjaroJakostní sypaný čaj z Tanzanie. Vynikající čaj s jemnou chutí a plným aroma. Čaj pěstovaný v horské oblasti Usambara zemědělci ze sdružení UTEGA v nadmořské výšce 1000-2000 m.n.m. Je typický svými malými lístky a výrazným aroma. Celý proces výroby, od pěstování až po balení, probíhá přímo v Tanzanii.

Hmotnost: 100g
Cena: 65,- KčČerné čaje - porcované

Černý čaj Kilimanjaro

kilimanjaroJakostní porcovaný čaj z Tanzanie

Vynikající čaj s jemnou chutí a plným aroma. Čaj pěstovaný v horské oblasti Usambara zemědělci ze sdružení UTEGA. Zde, v nadmořské výšce 1000-2000 m.n.m., je pěstován tento čaj, který je typický svými malými lístky a výrazným aroma. Celý proces výroby, od pěstování až po balení, probíhá přímo v Tanzanii.
Složení: černý čaj.
Příprava: 1 čajový sáček rozbalíme a vložíme do šálku. Zalijeme vařící vodou a necháme 3-4 min. vyluhovat.

Hmotnost: 50g , 25 sáčků - každý sáček je zabalen v hygienickém obalu.
Cena: 55,- Kč


Bio Darjeeling

Jakostní černý porcovaný čaj

Bio Darjeeling porcovan 36 gmalyČerný fermentovaný čaj nejvyšší jakosti ze severoindické oblasti Darjeeling. Darjeeling je považován za oblast, kde se pěstuje asi nejkvalitnější čaj světa. Tento čaj pochází čajové plantáže Dooteriah. Družstva z organizace EMA zde pěstují čaj ve výškách 1000-1700 metrů nad mořem. V čajové zahradě Dooteriah se udržuje tradice pěstování čaje již 150 let. Celá výroba čaje, od sběru čerstvých lístků přes sušení a třídění až po balení černého nebo zeleného čaje probíhá zde. Od roku 1994 se v čajové zahradě Dooteriah pěstuje dle zásad ekologického zemědělství. Čaj je obchodován v rámci Fair Trade. Fair Trade zajišťuje důstojné pracovní podmínky, cenovou garanci, předfinancování produkce, příplatky na rozvojové projekty, dlouhodobou spolupráci, příplatky za produkci v bio kvalitě a přísné kvalitativní kontroly zajišťující excelentní kvalitu.

Hmotnost: 36g
Cena: 52,- Kč


Bio Té de Origen - anglická směs

de origen angliePorcovaný čaj černý směsný.

Naším partnerem na Srí Lance je sdružení SOFA (Small Organic Farmers Association). Má 26 družstev a působí ve středu ostrova Srí Lanka. Čaje se balí přímo na místě, což zajišťuje více pracovních příležitostí.

Hmotnost: 20 x 1,5 g
Cena: 59,- Kč


Bio Té de Origen - anglická směs

de origen earlPorcovaný čaj černý směsný.

Naším partnerem na Srí Lance je sdružení SOFA (Small Organic Farmers Association). Má 26 družstev a působí ve středu ostrova Srí Lanka. Čaje se balí přímo na místě, což zajišťuje více pracovních příležitostí.

Hmotnost: 20 x 1,5 g
Cena: 65,- Kč


 Zelené čaje

Vzhledem k nižšímu obsahu teinu než u černého čaje je zelený čaj příznivější pro žaludek a trávicí ústrojí.

Zelený čaj s vanilkou

Porcovaný zelený čaj s příchutí vanilky

Nerafinovaný zelený čaj jemné chuti. Obsahuje vysoké množství minerálů a vitamínů.  Vychutnejte si zelený čaj s nejjemnějším vanilkovým aroma a užijte si skvělou chuť tohoto čaje. Tento čaj byl vypěstován indonéskými malorolníky a obchodován v rámci Fair Trade. Fair Trade zajišťuje důstojné pracovní podmínky, cenovou garanci, předfinancování produkce, příplatky na rozvojové projekty, dlouhodobou spolupráci, příplatky za produkci v bio kvalitě a přísné kvalitativní kontroly zajišťující excelentní kvalitu. Složení: zelený čaj, přírodní vanilkové aroma

Hmotnost: 30g
Cena: 55,- Kč


Bio Darjeeling

Bio Darjeelingmaly

Jakostní zelený sypaný čaj. Jedná se o nefermentovaný čaj jemné chuti, bohatý na minerály a vitamíny.
Příprava: 1 čajovou lžičku čaje vložíme do šálku, zalijeme vodou o teplotě cca 70°C a necháme cca 3 minuty vylouhovat. Čaj můžeme nechat vylouhovat opakovaně.  

Hmotnost: 100g

Cena: 96,- Kč

  
Čajové speciality

Bio ibiškový čaj

Bio Ibikov porcovan aj 36 gmaly

Kvalitní ibiškový čaj.
Příprava: Sáček zelijeme vroucí vodou (100°C) a ponecháme 5 - 10 minut vylouhovat..

Hmotnost: 36 g
Cena: 60,- Kč

 


 Bio ovocný marakuja-mango čaj

ovocny sypanymaly

Příprava: 1 čajovou lžičku zalijeme do hrnku vroucí vodou a necháme 8 - 10 minut vylouhovat.

Hmotnost: 100 g
Cena: 90,- Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualizováno Úterý, 24 Březen 2015 08:10  

Jak jste spokojeni s nabídkou bio produktů ve vašem okolí?