• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Clean Up the World

Clean Up the World (Ukliďme svět!) je brigdamezinárodní kampaň, při níž jednotlivé skupiny dobrovolníků na celém světě provádějí úklid svého okolí. Může se jednat o les, louku, břehy potoků a řek, ale také o parky, cesty, návsi a náměstí. Někdo se zaměří na chráněné území, jiný na likvidaci černých skládek...

Den země se slaví sice 22.dubna, ale lidé již naštěstí pochopili, že jeden den v roce nestačí. Různé akce ke Dni Země proto probíhají kontinuálně, většinou v období duben/červen a v podzimních měsících.

Každoročně se do akce zapojí asi 35 miliónů dobrovolníků z více jak 100 zemí světa.

Ve Vraném nad Vltavou je to druhá akce ze 3, kterou CEV Zvoneček pořádá v tomuto dni. Můžete jí znát pod názvem Jarní brigáda. Tuto akci pořádáme ve spolupráci s obcí Vrané nad Vltavou.  Další akce pořádané ke Dni Země jsou Cyklistický trojboj a Rekordman Vraného.

 

jarni brigada 2012Jarní brigáda 2012

V sobotu 21. 4. 2012 proběhla v rámci oslav Dne Země další celovranské úklidová brigáda – jejími spolupořadateli jsou obec, CEV Zvoneček a ZŠ Vrané nad Vltavou. U školní budovy se sešlo zhruba 30 brigádníků (z toho většinu tvořily děti) a ti si vzali na starosti tyto úseky – břehy Vltavy a okolí silnice od Jarova až do Skochovic (jenom v úseku mezi přívozem a Jarovským potokem bylo naplněno drobnějším odpadem 21 pytlů + zde byly tradiční koberce, pneumatiky atd.), svahy mezi Zvolským potokem a Březovskou ulicí, dále Březovskou ulici až do Březové a svahy nad železnicí pod Kodlíčem. Další skupinky brigádničily ve stráních pod bývalou papírnou nebo třeba kolem silnice na Zvoli.
Všichni, kteří se do akce zapojili, přispěli nejen k tomu, že je Vrané alespoň na pár dní krásnější, ale dali i najevo, že jim na vzhledu obce záleží.
Děkujeme.

Honza Vrtiška
Aktualizováno Sobota, 05 Květen 2012 10:44